آکادمی خدمات آنلاین تاپ ویترین ٬ یک مرجع رسمی و معتبر است که قوانین و مقررات آن با توجه به نیازهای کاربران، برای اولین بار در ایران به ارائه خدماتآنلاین مورد نیاز آنها در حوزه نصب٬ راه اندازی و تعمیر ماشین های اداری (پرینتر٬اسکنر٬فکس و کپی و…)  پرداخته است.

 

ــــ  این مرکز، با گزینش نیروهای زبده و مجرب، خدمات تخصصی و با کیفیتی را به ارگان های دولتی٬خصوصی و مشتریان گرامی ارائه نموده بخش ها و واحدهای بسیار متعددی در این آکادمی وجود دارد که هر یک، وظیفه بررسی و ترمیم یکی از انواع ماشین های اداری را بر عهده دارند.

ــــ  نصب٬ راه اندازی و تعمیرات انواع ماشین های اداری اعم از پرینتر های رنگی و سیاه سفید٬ دستگاه کپی رنگی و سیاه سفید٬ انواع اسکنر٬ دستگاه فکس و تجهیزات بانکی در محل دستگاه انجام شده و در غیر اینصورت به واحدهای این مرکز اعزام و مورد بررسی قرار می گیرند.

 

 

خدمات در محل (آنلاین) تاپ ویترین چگونه کار میکند؟

 

 

قوانین و مقررات سرویس خدمات آنلاین تاپ ویترین

 

۱- کارشناسان ما٬ در محل حاضر شده و در صورت امکان اقدامات لازم را انجام داده و در غیر اینصورت دستگاه به مرکز تعمیرات تاپ ویترین انتقال میابد.

 

۲- عملیات تعمیر، تنها در صورت رضایت کامل کاربر آغاز خواهد شد.

 

۳- اگر هزینه تعمیرات کمتر از ۱۰۰,۰۰۰ تومان باشد، نیازی به هماهنگی با کاربر نبوده و تعمیرات انجام می گردد.

 

۴- دستگاه مورد نظر باید حداقل پنج روز در مرکز بماند. با توجه به نوع دستگاه و مشکل موجود، ممکن است این زمان طولانی تر شود.

 

۵-  در طی مراحل تعمیر، نیازی به تماس های مکرر کاربر با آکادمی خدمات تاپ ویترین نبوده و در صورت لزوم، همکاران ما با کاربر تماس می گیرند.

 

۶-  طی هر یک از مراحل تعمیر در صورت نیاز، کارشناسان ما مراتب لازم  را به اطلاع مشتریان  خواهند رساند .  لذا نیازی به تماس مشتریان عزیز نمی باشد .

 

۷-  پس از پایان مراحل تعمیر، همکاران ما طی تماس با کاربر، وی را از وضعیت نهایی محصولش مطلع می سازند.

 

۸- چنانچه در هریک از مراحل عیب یابی و تعمیر، کاربر قصد ادامه روند کار را نداشته باشد، تعمیرات متوقف شده و محصول به کاربر تحویل داده میشود.

 

۹- در صورت نیمه کاره ماندن مراحل تعمیر به درخواست کاربر، هزینه عیب یابی از وی دریافت می گردد.

 

۱۰- حداکثر زمان نگه داری دستگاه تعمیر شده در این آکادمی ، یک ماه می باشد. بعد از گذشت این زمان، مرکز هیچ مسئولیتی در قبال دستگاه نخواهد داشت.

 

۱۱- بر اساس قوانین و مقررات آکادمی خدمات تاپ ویترین، کارشناسان تنها عیوب مطرح شده از سوی کاربر را برطرف کرده و در قبال سایر مشکلات محصول مسئولیتی نخواهند داشت.

 

۱۲- پس از تعمیر دستگاه ، کارشناسان آن را تست کرده و در سلامت کامل به مشتری تحویل می دهند . لذا از مشتریان گرانقدر خواهشمندیم در هنگام تحویل دستگاه دقت لازم را به عمل آورند.

 

۱۳- مهلت تست دستگاه تا ۵ روز می باشد.

 

۱۴- دستگاه های آب خورده و ضربه خورده ممکن است در حین تعمیر عیوب خود را نشان دهند. بنابراین بروز مشکل در هنگام تعمیر طبیعی بوده واین آکادمی تعهدی در قبال آن ندارد .

 

۱۵- اگر دستگاه شما گارانتی تعمیر مرکز دیگری را دارد، درصورت باز شدن در آکادمی خدمات تاپ ویترین از گارانتی ساقط شده و در صورت تحویل دستگاه به این مرکز باید هزینه های تعمیر را بپردازید .

 

۱۶- آکادمی خدمات تاپ ویترین هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات موجود روی دستگاه ندارد .

 

۱۷- حداکثر تا ۴۸ ساعت می توانید قطعات تعویض شده دستگاه خود را تست کنید.

 

۱۸- پس از طی مراحل عیب یابی دستگاه، اطلاعات لازم در مورد نوع مشکل و هزینه تعمیرات به اطلاع کاربر می رسد.

 

 

لازم است بدانید که مشتری مداری شعار اصلی آکادمی خدمات تاپ ویترین بوده و کارشناسان در راستای تحقق همه جانبه این شعار تلاش می کنند. در صورت نیاز به هرگونه خدمات در حوزه محصولات الکترونیکی خود، می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده یا با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید.